NOVEMBER 2012 FALL SAMBOREE
SOUTHERN PALMS RV RESORT, EUSTIS, FL
INDOOR & OUTDOOR GAME WINNERS
170 Total Players - Indoor Game Winners

CHICKEN FOOT DOMINOES - 11 players
1st     Mary Ellen Morton, Manateean Sams
2nd    Joan Smith - Skyway Sams



CRIBBAGE - 6 players
1st     Leroy Dubey, Sampipers
2nd    Dave Jarvi, GoGo Angels



EUCHRE - 16 players
1st     Chuck Ackerman, Bay Area Sams
Tie     Tom Johnson, Goodtime Sams
2nd    Jeanette Ormsby, Trail Blazing Sams
Tie     Donna Distefano, Ocala Central Sams


HAND & FOOT - 44 players
1st    Ann Weets, FL at Large Sams
Karen Ellis, FL at Large Sams
2nd   Charles Budd, Pine Tree Sams
Judy Delonge, First Timer


MEXICAN TRAIN DOMINOES - 47 players
1st     Linda White, Skyway Sams
2nd   Pauline DePrince, Manateean Sams


PINOCHLE - 8 players
1st     Jenova Hoelscher, Lake Eola Sams
2nd    John Williams, Lake Eola Sams


SKIP-BO - 28 players
1st     Linda Clark, Sassy Sams
Jack Clark, Sassy Sams
2nd   Tanya Budd, Pne Tree Sams
Rich VanderBok, State Staff


WIZARD - 10 players
1st     Bill Catron, Lake Eola Sams
2nd    J. B. Hager, Lake Eola Sams
128 Total Teams - Outdoor Game Winners

BOCCE BALL - 38 Teams
1st     Carl Hendrick, Golden Triangle
Pam Hendrick, Golden Triangle
Karl Raabe, Golden Triangle
Bob Sims, Golden Triangle

2nd    Larry Burton, St. Johns Pal-a-taka
Bill Hammel, State Staff
Jack Maxwell, Guest
Tommy Crutchfield, State Staff


BEANBAG BASEBALL - 20 Teams
1st     Frank Gollihue, FL-at-Large
Bill Bastien, FL-at-Large
Joanne Bastien, FL=at=Large
Mac Shea, Fl-at-Large
Renae Shea, Fl-at-Large
Nan Cowgill, Fl-at-Large
Jim Eagen, Fl-at-Large
Glen Cowgill, Fl-at-Large

2nd    Phillis Liatonio, Palm Coast Traveling
Betty Jacobs, Palm Coast Traveling
Nancy Smyly, Palm Coast Traveling
Pauline Kucharczyk, Palm Coast Traveling
Liz Trotter, Palm Coast Traveling
Pat DeZego, Palm Coast Traveling          
Paula Beauchesne, WunWunWun
Erin Beauchesne, WunWunWun

HOLEY BOARD - 70 Teams
1st     Donnie Beauchesne, WunWunWun
Mac Beauchesne, 1st Timer
2nd    Bill Catron, Lake Eola Sams
John Williams, Lake Eola Sams
CRAFT COMPETITION

KNITTING
1st       Linda Clark, Sassy Sams
2nd      Linda Clark, Sassy Sams


HAND QUILTING
1st       Susan Robertson, FL Eagles
2nd      Linda Popvoich, Silver Sams 2


MACHINE QUILTING
1st       Marilyn Moll, Sassy Sams
2nd      Marilyn Moll, Sassy Sams


HAND STITCHING
1st       Diana Loney, Bay Area Sams
2nd      Jean Mennenga, Manateean Sams


MACHINE STITCHING
1st       Dale Keck, Skyway Sams
2nd      Sandra Keck, Skyway Sams


PHOTOS
1st       Bob Brown, Florida Eagles
2nd      Bob Brown, Florida Eagles


WOODWORKING
1st       Don Bice, Capitol Seminole Sams
2nd      Ken Curry, Rockingham Buckeneers


Hand Made Jewelry
1st       Nancy Leonard, Golden Triangle
2nd      Susan Hardrick, Jax Rambling Sams


MISCELLANEOUS
1st       Dot Bice, Capitol Seminole Sams
2nd      Mike Loney, Bay Area Sams
BINGO

TUESDAY JACKPOT
Thelma Smith, WunWunWun
Judy Arthur, Park Resident
Grace LaBossiere, State Staff

THURSDAY JACKPOT
Lucy Repke, Park Resident
Sherrie Risberg, State Staff
STATE 50/50 DRAWING
Tuesday
Ann Amos, Jax Rambling Sams
Wednesday
Bill Abbott, So Florida Sams
Thursday
Bill Ruester, Go-See-Um Sams
Friday
Tressa Dishman, Getaway Sams
Saturday
Rosemary Rakes, Sambassador
Counter
No Image